Academicearth

Academic Earth : Dünyadaki en iyi üniversitelerde en iyi hocalardan dersler dinlemeye ne dersiniz? Bu sitede birçok üniversiteden farklı branşlarda örnek dersler izleyebilirsiniz.

Tarihi Gelişimi

2008’de Richard Ludlow, Chris Bruner ve Liam Pisano, dünyadaki herkese dünya standartlarında bir eğitime erişim sağlama misyonu ile Academic Earth’ı kurdular. Dört Yale profesörü bir melek yatırımcı grubunun desteğiyle, Akademik Dünya çevrimiçi öğrenme sisteminde etkili oldu.

İnternet’in misyonlarını desteklemesindeki kritik rolünü kabul eden kurucular, kullanıcıların dünyanın en iyi üniversitelerinden ücretsiz çevrimiçi eğitim kaynaklarıyla aktif bir şekilde ilgilenmeleri için etkileşimli bir web tabanlı platform geliştirmeye karar verdiler. Site hızla değişen eğitim teknolojisine cevap olarak gelişmeye devam ediyor.

2012 yılında Academic Earth, yüksek öğretimde güçlü bir çevrimiçi varlığa sahip, tüketici odaklı içerik stratejisinde lider olan CMN.com tarafından satın alındı . Yeni mülkiyet altında, Akademik Dünya, daha iyi, web tabanlı eğitim içeriği ile daha iyi bağlantı kurarken, öğrenme platformunu geliştirmek için paha biçilemez bir uzmanlık ve kaynaklık elde etti

Academic Earth, herkese birinci sınıf bir eğitime erişim sağlama misyonunu yerine getirmektedir.

Academic Earth, Houston, TX’de bulunmaktadır.

Görsel ve bağlantı adresi http://www.academicearth.org/ sitesinden alınmıştır.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: