Arduino ile Robotik Programlamayı Öğrenin!

Arduino ile robot projeleri hazırlayıp kendinizi geliştirmek istiyorsanız, bu harika hazırlanmış kitapla istediğiniz seviyeye ulaşabilirsiniz!

Arduino ile Robotik Projeler

 Kodlama ile ilgili projeler hazırlayıp kendinizi geliştirmek istiyorsanız, bu harika hazırlanmış kitapla istediğiniz seviyeye ulaşabilirsiniz!

Uzun yıllar, elektrik, elektronik,mekanik bakım ve onarım konusunda çalışmalarda bulunan ve büyük bir markanın üretim bandında da görev alan yazar, aynı zamanda çeşitli eğitim kurumlarında robotik, Arduino ve temel elektronik konularında eğitimler vermektedir. Yazar bu kitabında; eğitimlerde edindiği bilgi ve tecrübeleri kaleme almıştır. 

Ardunio

Kitapta; Arduino yazılımı ve projeleri, elektronik kartları, robotik eğitimi alanında yapılan uygulamalar, ayrıntılı bir biçimde çok sayıda görsel eşliğinde anlatılmıştır. Eserde bizzat uygulanmış ve çalıştırılmış 66 farklı proje anlatılarak konunun sadece teorik kısmına yer verilmemiş aynı zamanda uygulamasına da yer verilmiştir. Robotik eğitimi için örnek bir kitap özelliği taşımaktadır.
Kitabı bitirdiğinizde, konuyla ilgili özgün projeler üretebilmeniz ve bu projelerinizi yapabilecek seviyeye gelmeniz hedeflenmiştir. 
Kitapta yer alan denenmiş ve çalıştırılmış 66 projenin uygulama kodlarını www.seckin.com.tr‘den indirebilirsiniz.

Arduino nedir?

Arduino, elektroniğe ilgisi  olan herkesin  rahatlıkla  kullanabilmesi için geliştirilmiş açık kaynaklı bir mikrokontrolcü platformudur. Arduino  kullanarak farklı ve çeşitli sensörlerden gelen sinyalleri okuyabilirsiniz. Motor çalıştırabilir , ışık yakabilirsiniz ; kısacası aklınıza gelebilecek tüm elektronik uygulamaları yapabilirsiniz.

Kodlama eğitimi ile ilgili,  kodlama eğitimi ve önemi adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: