Class Dojo ile Sınıf Yönetimi

Class Dojo Nedir?

Sınıf yönetiminde kullanabileceğiniz online davranış ödüllendirme uygulamasıdır. Özellikle ilköğretim kademesindeki sınıflarda öğrenciler arasında oldukça ilgi görmektedir. Class Dojo‘nun  sınıfta yaşadığınız olumsuz davranışları yönetme noktasında eğitimcilere oldukça yarar sağladığı söylenebilir.

Kullanımı

Sınıf listenizi ve öğrenci fotoğraflarınızı kaydediyorsunuz ve daha sonra öğrencilerinizin davranışlarına göre sembolik ödüller belirliyorsunuz. Öğrencileriniz başarılar gösterdikçe bu ödülleri öğrencilerinize veriyorsunuz. Arıca Class Dojo sayesinde öğrencilerinizin ödev kontrollerini online olarak  bu platformdan  gerçekleştirmeniz mümkün. Uygulamanın en güzel ve ilgi çekici yanı ise raporlama aşamasıdır. Öğrencilerle ilgili ödev ve davranış raporlarını tek tek veya toplu olarak görebilirsiniz. Bu raporları bilgisayarınıza indirebilir, velilerinize mail yoluyla gönderebilirsiniz.

Avantajları

  • Öğretmenler öğrencilerini sıkı çalışmak, nazik olmak, başkalarına yardım etmek veya başka konulardaki bir çok beceri ve değer için teşvik edebilirler.
  • Öğrenciler kendi portföylerine fotoğraf ve videolar ekleyerek öğrendiklerini gösterebilir ve paylaşabilirler
  • Harika sınıf anlarının fotoğraf ve videolarını paylaşarak velilerin katılımını sağlayın
  • Masaüstü bilgisayar, ios ve android tabanlı uygulamalardan bağlanma özelliği mevcuttur.

bkz, https://www.classdojo.com/tr-tr/

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: