Dijital Arşiv ve Bütünsel Yaklaşım Dinamiği

Öğrencilerimizle eğlenceli bir şekilde işlediğimiz konuların geride bıraktığı iz, çoğu zaman öğrenilen konuların kalıcılığı bakımından çok önemlidir. Son zamanlarda popüler bir kavram olan öğrenmenin oyun ile entegrasyonu, işleme koyacağımız dijital stratejilerimizi de etkilemiş durumda.

Eğitim ve Teknoloji İlişkisi

Tam da bu noktada teknolojinin eğitimde kullanımı devreye giriyor. Kullandığımız dijital araçların, konuları daha da eğlenceli hale getirmesi bir bakıma oyunların müfredata çaktırmadan yaklaşmasına sebep oluyor. Bu durumdan şikayetçi değiliz. Gerek not alma araçları, gerek çevirim dışı çalışan uygulamalar, gerekse online uygulamalar; bütünüyle oluşturduğumuz paket dersler, sarmal öğretim programı da düşünüldüğünde üst sınıflara ışık tutuyor.

sürtünme

Ayrıca oluşan dijital içeriğin sanal depolama alanında birikmesi öğrencilerimizin istedikleri her an çalışmalarına ulaşmalarını sağlıyor. Google Application ve kazanımları düşünüldüğünde ortak projeye başlayan öğrencilerin ve onları takip eden rehber öğretmenlerinin zamanlarını daha da verimli kullanmalarını sağlıyor. Birçok sosyal paylaşım platformu ise üretilen çalışmaların sergilenmesini ve geri bildirimlerle sağlıklı bir değerlendirme yapılmasına fırsat tanıyor. Gelecek; dijital arşivlerine bütünsel yaklaşabilen eğitimcileri dinamik duygularla yad edecektir. Sevgiyle kalın… 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: