Durağın Sesi Projesi

Projenin Misyonu

Artık toplu taşıma araçlarını beklerken sıkılmayacak ve belkide otobüs giderse gitsin diyebileceğiniz bir proje. Okul Müdürü Suat YAPICI proje hakkında şunları söyledi.” Okul sadece dört tarafı duvarlara örülü bir yer değildir. Okul hayata ,topluma caddeye sokağa kısacası her alana etki etmesi gereken bir yerdir.

Bizde Darıca Mustafa Kemal İlkokulu olarak topluma yön gösterebilecek onu geliştirebilecek aynı zamanda da eğlendirebilecek bir proje üzerinde çalıştık. Ve şunu gördük ki Darıcamız da onlarca durak var ve bu durakta insanlar toplu taşıma araçlarını beklerken bir zaman harcıyorlar. Bizlerde bu zamanı değerlendirebilecekleri bir proje geliştirdik. “Durağın Sesi Projesi” böyle bir düşüncenin eseri…”

Projenin Konusu

Projede rehberlik bölümünden değerler eğitimine ilginç bilgilerden serbest köşeye kadar bir çok alan var. Aynı zamanda okulumuzdan haberler adlı ayrı bir panomuz da var. Bu proje ile halkımızın bilinçlenmesine katkı sunarsak ne mutlu bize. Bu projede desteğini esirgemeyen öğretmen arkadaşlarıma ve velilerimize çok teşekkür ederiz.” dedi.

Durağın Sesi Projesi ikinci  ay yayın koordinatörü Nazan SARAÇ,  “Durağın Sesi” projesinin ikinci ayında, yeni çalışmamızı yayınlamış bulunmaktayız. Bu proje ile amacımız; durakta geçirdiğimiz bekleme süresince eğitim ile ilgili bilgilerimizi paylaşmak, okulumuzdan haberler vermek ve eğlenceli yazılarla halkımızı bir nebze de olsa gülümsetebilmektir.

Hızlıca akan zamanın her anının öneminin farkındayız. Bu sebeple otobüs beklerken bile bu anları boş geçirmemek, hafızalarınıza ufacıkta olsa bir öğreti eklemek, yüzünüzde hafif bir tebessüm oluşturabilmek için Mustafa Kemal İlkokulu ailesi olarak “Durağın Sesi” projesiyle size sesimizi duyurmaya devam ediyoruz. Bu proje ile öğrenmeyi sadece okul binası içine hapsetmedik, caddelere de taşımış olduk. Güzel geri dönüşlerini aldığımız bu projenin okullar aracılığı ile diğer duraklarda da uygulanmasını ve yaygınlaştırılmasını temenni ediyoruz.

Yerel basında ve sosyal medyada ciddi geri dönüşler aldık. Bu geri dönüşler bizi daha da motive ediyor… Emeği geçen öğretmen arkadaşlarım ve tüm Mustafa Kemal ilkokulu  ailesine teşekkür ederim.

3.ay proje sorumlusu okulun  Rehberlik ve Psikolojik  Danışmanı Yasemin ÖZTÜRK “ Bu proje sayesinde artık durakta bekleme zamanımız hem daha eğlenceli hem de daha değerli.

“Uygarlığımızın geleceği bilimsel düşünme alışkanlığımızın git gide yayılmasına ve derinleşmesine bağlıdır” (john dewey) biz de yayılmayı sağlamak için eğitim öğretim çalışmalarımızı okul duvarlarının dışına taşıyarak duraklara aktarıyoruz. Böylece her ay yaptığımız çalışmaları durağa yansıtarak hem insanların haberdar olmalarını hem de eğlenerek öğrenmelerini amaçlıyoruz.

Mustafa Kemal İlkokulu Proje Ekibi olarak “Eğitim çocuğu sevmekle başlar” Atatürk sözünden yola çıkarak çok sevdiğimiz öğrencilerimizin çalışmalarından da herkesin haberdar olmasını istiyoruz.

Bu ay ilk kez karakod QR uygulamasına geçtik. Bu uygulamayla farklı yer ve zamanlarda da projemize ulaşabileceksiniz.

Projemize desteklerini esirgemeyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi başkanlığına ve Toplu Taşıma Daire başkanlığına ayrı ayrı teşekkür ederiz.

Durağın Sesi Proje Ekibine ve tüm Mustafa Kemal İlkokulu öğrenci ve  öğretmenlerine  çalışmaları için teşekkür ederiz…

ayrıca bakınız ; üreten okullar projesi

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: