Eğitim Ortamı Olarak Sosyal Medya Söyleşisi

Eğitim Ortamı Olarak Sosyal Medya Söyleşisi 20 Ocak 2013 Pazar günü Beyoğlu Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından sosyal medyada eğitim içerikli görüş, materyal ve doküman vb. paylaşımlarda bulunan eğitimci ve eğitime gönül verenlerin katılımıyla Beyoğlu Öğretmenevi’inde düzenlenen “Eğitim Ortamı Olarak Sosyal Medya” konulu söyleşinin moderatörlüğünü ise Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız yaptı.

 Sosyal Medya’dan eğitim adına daha etkin yararlanılması ve Sosyal Medya’nın eğitim üzerindeki rolü ile birçok paralel konunun ele alındığı söyleşi, Sosyal Medya üzerinden de online olarak paylaşıldı.

Sosyal Medyayı aktif olarak kullanan eğitimcilerin katıldığı “Eğitim Ortamı Olarak Sosyal Medya” söyleşisi öncesi Beyoğlu Öğretmenevi Kış Bahçesi’nde verilen kokteylin ardından Haliç Salonu’nda söyleşi öncesi selamlama konuşmaları yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız konuşmasında gücün sosyal medyanın gücüne güç kattığına değindi ve herkes tarafından ulaşılabilir olmanın önemine vurgu yaparak söyleşinin amacını dile getirdi. Dr. Yıldız, “Her görevimde telefonumu, e-postamı paylaştım. Son olarak da twitter hesabımı herkesle paylaşıyorum. 24 saat ulaşılır olmak beni mutlu ediyor. Her görüşü ve dileği bizzat kendim cevaplıyorum.” dedi.

“Eğitim Ortamı Olarak Sosyal Medya” söyleşisi sırasında İstanbul MEM Ar-Ge birimi üyesi Gökhan Yücel;  sosyal medyayı eğitimde kullanmanın önemi, BT koordinatörü Hamit İvgin ise Fatih Projesi’inin sosyal medyada eğitimle olan ilişkisini anlatan birer sunum yaptılar.

Söyleşide, twitter üzerinden gelen twit’lere anında cevap verildiği gibi, söyleşiye katılan yönetici, öğretmen, öğrenci, veli, okul aile birliği üyeleri, internet haberciliği yazarları, yayıncılar ve diğer katılımcıların soruları da söyleşi sırasında cevaplanarak sosyal medyada paylaşıldı. Genel olarak “sosyal medyanın eğitimde kullanılmasının önemine” vurgu yapılan söyleşiden katılımcılar son derece memnun olarak ayrıldı.
Kaynak : İstanbul MEM

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: