Ülkemizdeki Eğitim Teknolojileri ile İlgili İnternet Siteleri

Teknolojik gelişmelere bağlı olarak sınıf yönetiminde, eğitim yöntem ve tekniklerinde teknoloji kullanımı yaygınlaştı. İnternet tabanlı yeni uygulamalar ortaya çıktı.

Teknolojik gelişmelere bağlı  olarak  sınıf  yönetiminde, eğitim yöntem ve tekniklerinde teknoloji kullanımı yaygınlaştı.  İnternet tabanlı yeni uygulamalar  ortaya çıktı.

Ancak ülkemizde eğitim teknolojilerindeki yenilikleri takip edebileceğimiz, öğretmenlere kaynaklık edecek dijital ortamların sayısı maalesef bir elin parmaklarını bile geçmemektedir. Son zamanlarda öğretmenlerimizin şahsi gayretleriyle eğitim teknolojilerine yönelik internet sitelerinin açıldığını görmek bizi umutlandırdı.  Bu bağlamda ortaya çıkan çalışmaları bir araya toplamaya karar verdik. İşte yaptığımız çalışmaların sonucu :

Ülkemizdeki Eğitim Teknolojileri ile İlgili İnternet Siteleri

Eba : MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Gn.Md. Eğitim Bilişim Ağı (EBA) eğitime gönül vermiş herkese ait sosyal bir eğitim platformudur. EBA Resmi Sayfasıdır.

Eğitim Trend : Eğitim yöntemleri ve teknolojileri hakkında öğretmenlere kaynaklık eden öncü sitedir.

Yenilikçi Eğitim : Teknolojik gelişmelere bağlı  olarak  sınıf  yönetiminde, eğitim yöntem ve tekniklerinde teknoloji kullanılarak   yeni uygulamalar paylaşan eğitim sitesidir.

Gelecek Eğitimde : Eğitim teknolojileri ile ilgili güncel haberler ve makaleler bulabileceğiniz bir platform.

Eğitimde Teknoloji : Eğitimde teknoloji hakkında öğretmenlerin paylaşımda bulunduğu güncel blog.

Eğitimde Bilişim Teknolojileri : Eğitimde teknoloji entegre etme konusunda oldukça ilgili olan bir site.

Tarih ve Teknoloji : Tarih Öğretiminde Teknoloji Nasıl Kullanılır? sorusuna yanıt aramak üzere 12 Aralık 2014’ten beri çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: