EĞİTİMCİLER İÇİN 2014’ÜN EN İYİ ANDROİD UYGULAMALARI

 1. Photo Grid: Photo Grid ile fotoğraf koleksiyonlarınızı harika kolajlar haline getirebilirsiniz. Photo Grid ücretsiz olarak kolaylıkla resimlerinizi paylaşabilir veya kolaj yapabilirsiniz. Anında ve kolayca kolajlar, duvar kâğıtları ve fotoğraf albümleri oluşturabilirsiniz.

images (2)

 1. Piccollage: Pic Collage fotoğraflar, çıkartmalar, metin ve çerçeveler kullanarak şaşırtıcı kolajlar oluşturmanıza olanak sağlayan bir uygulamadır.

indir

 1. Book creator: Güzel ve kullanışlı bir kitap oluşturucusu, en iyi eğitim uygulamaları listesinde en üst sıralarda  yer almaktadır. Uygulamayı ana sınıfı çocuklarından yetişkinlere kadar her yaştan kişinin eğitimi için kullanabilirsiniz. Uygulamanın Android’te kullanılması çok güzel, çünkü böylece daha fazla öğrenci ve öğretmen dijital  kitaplar oluşturabiliyor.

indir (1)

 1. Google Plus: Google+, ilgi alanlarınızı keşfedebileceğiniz, kullanıcılarla bağlantı kurabileceğiniz ve ilgi duyduğunuz konuları paylaşabileceğiniz ücretsiz bir uygulamadır.

 

 1. Evernote : Not alma aracıdır. İster kısa listeler olsun ister ayrıntılı araştırmalar, her türden notlarınızı tutun ve bunlara tüm cihazlardan erişin. Tüm ayrıntıları tek bir yerde görmek için web ‘deki makaleleri, el yazısıyla alınmış notları ve fotoğrafları bir araya toplayın. Evernote’un güçlü arama özelliğini kullanarak işlerinizi hızlıca bulun.


 1. FlipQuiz: Online quiz uygulama sitesidir. Ders tekrarı yapmak için oldukça faydalı bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.

 

 1. Tellgami: Hızlı bir animasyonlu video oluşturmak ve paylaşmanızı sağlayan bir mobil uygulamadır.

 

 1. Mindomo: Zihin haritaları ve interaktif sunumlar oluşturmak isterseniz Mindomo’dan faydalanmalısınız.

9886-logo-mindomo-mind-mapping-1

 1. Kahoot: Oyun tabanlı eğitim platformudur. Quizler hazırlayıp, öğrencilerle interaktif olarak işbirliği içerisinde eğlenceli ve zevkli dersler işlemenize olanak sağlar.

 

 1. Explain Everything: Birçok özelliğe sahip kullanışlı bir interaktif beyaz tahta aracıdır.

 

 1. Lensoo create: Video dersler oluşturabileceğiniz ve öğrencilerle paylaşabileceğiniz güzel bir uygulamadır.

 

 1. Socrative: İnteraktif ortamda hazırladığınız testleri öğrencilerinizle paylaşabilir ve öğrencilerinizin ne kadar soruya doğru cevap verdiklerine dair istatistiklere ulaşabilirsiniz.

 

 1. Edumedia: eduMedia Fen, Teknoloji ve Matematik öğretimi için hazırlanmış en geniş çevrimiçi etkileşimli kaynakları içerir.

 

 

 1. Stick Draw: Dersinizle ilgili animasyonlar oluşturabileceğiniz basit ve kullanışlı  animasyon uygulamasıdır.


indir (6)

 1. Google Dokümanlar: Ücretsiz Google Dokümanlar uygulamasıyla Android telefonunuzdan veya tabletinizden doküman oluşturun, düzenleyin ve diğer kullanıcılarla bu dokümanlar üzerinde ortak çalışma yapın.

 

indir (7)

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: