Hakkımızda

yenilikciegitim1

 

Yenilikçi Eğitim mesleğine gönül vermiş,yenilikçi teknolojilere meraklı, gelişime açık lise öğretmenleri tarafından, eğitim teknolojileri ve eğitim – öğretimdeki yeniliklerde  öğretmenlere kaynaklık etmek ve amacıyla  2012’de kuruldu.

Teknoloji her geçen gün gelişmekte ve eğitim dünyası da bu gelişmelerden etkilenmektedir. Öğrencilerimiz daha küçük yaşlarda dijital teknolojilerle tanışmakta ve buna aşina olarak  hayatlarını devam ettirmekteler. Hatta teknolojiyi hayatlarının her alanında ustalıkla kullanmaktalar.Çünkü yaşadıkları çağ bunu gerektirmektedir.

 Teknolojik gelişmelere bağlı  olarak  sınıf  yönetiminde, eğitim yöntem ve tekniklerinde teknoloji kullanılarak   yeni uygulamalar  ortaya çıkmaktadır. Ancak ülkemizde eğitimdeki yenilikleri takip edebileceğimiz, öğretmenlere kaynaklık edecek dijital ortamların sayısı maalesef bir elin parmağını bile geçmemektedir.”Yenilikçi Eğitim Sayfası” bu düşünceden yola çıkılarak ülkemizdeki öğretmenlere kaynaklık etmek için oluşturulmuş bir sayfadır ve  bu bağlamda  Türkiye’deki  ilklerden biridir. Yenilikçi Eğitim; eğitim yöntem ve tekniklerindeki  teknolojik yenilikleri , bu yeniliklerin sınıf yönetimindeki uygulamalarını, sınıf içerisindeki etkinlikleri,tablet içeriklerini,öğretmenler için teknolojik araçları bulabileceğiniz kâr amacı gütmeyen bir sayfadır.

yenilikciegitim.com sitesini takip eden eğitimciler ;

Yenilikçi eğitim uygulamaları nelerdir?

Yenilikçi eğitim projeleri nelerdir?

Eğitim ve öğretimde yenilikçi yaklaşımlar nelerdir? gibi sorulara yanıt bulabilirler.

Sayfamızda yer alan ve paylaşılan  uygulamalar, içerikler, görseller ve videolar uzun araştırmalar sonucunda ve titiz bir incelemeden sonra sizlerle paylaşılmaktadır.Paylaşım yapılırken, mutlaka alıntı yapılan görsel,resim, video ve içeriklerle ilgili kaynak ve referanslar belirtilmektedir.

Paylaştığımız program ve içeriklerin müfredatımıza birebir uyması beklenemez ancak öğretmenlere kaynaklık etmesi bakımından kullanılabilir nitelik taşımaktadır. Bu durum uygulamaları kullanacak öğretmenin  ders işleme yöntemine,  hayal gücüne  ve inisiyatifine bağlıdır.

Bu programlar  dersleri daha zevkli hale getirmek ve görselleştirmek için ve pratiklik bakımından oldukça etkili olabiliyor. Ancak şu da unutulmamalıdır ki projeksiyona yansıtıp kullanabileceğiniz uygulamalar, uzmanların açıklamalarına göre  8 ile 10 dk arası ile sınırlandırılmalıdır. Ayrıca derste kullanacağımız uygulamalar, müfredatımız ve kültürümüz dikkate alınarak sizlerle paylaşılmaktadır. Bu nedenle  doğacak olumsuzluklardan sorumlu olamayacağımızı bildiririz…

e-posta adresimiz :yenilikciegitim@gmail.com

twitter adresimiz : @yenilikciegitim

Arif Karaman

Tarih & Sosyal Bilgiler Öğretmeni

twitterrr