Padlet Uygulamasının Derslerde Etkili Öğretim Tekniği Olarak Kullanılması Örneği

Bugünkü yazımızda Etkili öğrenme yöntemi olarak kullanılabilecek  Padlet uygulamasından yararlanarak hazırladığımız bir çalışmayı sizlerle paylaşıyoruz. Bu çalışmasında İnkılap Tarihi kavramlarını görsel materyallerle destekleyerek öğrencilerimize kavratmaya çalıştık.

Etkili öğretim, bir öğretmenin çeşitli öğretim stillerini bir arada ya da bir  birbirlerini destekleyecek şekilde kullandığı; öğrencilerin bağımsız olarak öğrenme etkinliklerine katıldığı; sınıf ortamındaki algılama, anlama ve kazanım oranının da çok yüksek olduğu bir öğretme-öğrenme ortamı olarak tanımlanmaktadır. (E. Perrot, Effective Teaching) 
Öğrencilerin derse olan ilgilerini arttırmak, anlatılan konuları görsel materyallerle desteklemek ise etkili öğretim stilleri arasında oldukça kullanılan bir yöntemdir. Bu sayede öğrencilerin öğrendikleri bilgiler organize edilerek   daha kalıcı hale gelebilmektedir.
Günümüzde dersimizle  ilgili kavramların öğrenilmesini kolaylaştıracak öğrencilerin öğrendikleri bilgileri organize etmelerini sağlayacak  bir çok dijital araç bulunmaktadır. Bu araçlardan biri de Padlet uygulamasıdır. Aşağıda İnkilap Tarihi dersinin   kavramları için hazırlanmış olduğumuz çalışmayı sizlerle paylaşarak bu konuda örnek bir uygulama gerçekleştirdik.

Padlet ile yapıldı

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: