pdf-duzenleme

Öğretmenler için En iyi PDF Görüntüleme ve Düzenleme Araçları

Öğretmenler için, Pdf üzerinde değişiklik yapabileceğiniz 25 online aracı listeledik.

Günümüzde öğretmelerin kullandıkları belge ve evrak sayısında giderek artış yaşanırken, dijital dönüşüm gerçekleştikçe bir zamanlar öğretmen masasında duran kağıt yığınları da yavaş yavaş  yok oluyor.

Teknolojik araçların kullanımının giderek yaygınlaşması ile belge ve evrakları bilgisayarlarda saklamanın avantajları artınca, bir belgeyi korumanın en önemli yöntemi belgeleri dijital dosya biçimine dönüştürmekten geçiyor.

Eğitimle ilgili belge, evrakları saklarken ve düzenlerken kullandığımız taşınabilir belge biçimlerinden en önemlisi ise PDF formatında olan belgelerdir.

PDF Nedir?

PDF’ler öğretmenler arasında kullanılan en popüler dijital dosya biçimleridir çünkü kolay ulaşılabilen, her bilgisayarda açılabilen, ücretsiz  ve evrenseldirler.Yani dosyalar herkes için ve her platformda aynı görünür.

“PDF”lerin Özellikleri

PDF dosyalarının sahip olduğu en büyük dezavantajlardan biri  kolayca düzenlenemeyecekleri ve değiştirilemeyecekleri gerçeğidir.  

Bu durum faydalı gibi görünse de hepimiz  çoğu zaman oluşturduğumuz PDF içeriklerinde bir şeyleri değiştirmek  gerektiğini fark ederiz ve  bu değiştirme işlemi ise genellikle basit bir iş değildir.

Öğretmenlerin güvenilir, basit, kolayca düzenlenebilir masaüstü ve mobil PDF dönüştürücülerine, editörlerine veya okuyucularına sahip olmaları önemlidir. Bu sayede belge ve  dosyaları öğrencilerle daha kolay paylaşırlar, öğrenciler de  birbirleriyle  paylaşabilir ve dijital portföyler oluşturabilirler.

Bu nedenle öğretmenlerin  kullanabileceği en iyi PDF düzenleme, görüntüleme araçlarını ve uygulamalarını sizler için araştırdık.  Araştırmalarımız sonucunda uygun gördüğümüz kullanımı kolay pdf metin düzenleme araçlarını aşağıda listeledik. Bu PDF uygulamaları ve araçları, istediğiniz herhangi bir belge biçiminden içeriğin görüntülenmesine ve dönüştürülmesine, metinlerin yönetilmesine, görüntülerin eklenmesine, ek açıklamaların yapılmasına ve hatta PDF dosyalarının oluşturulmasına yardımcı olabilir.

Not: Pdf oluşturma araçları derlenirken  web tabanlı ve iPhone uygulamalarına yönelik olanlarına odaklanılmıştır.

  Öğretmenler için En iyi 25 PDF Görüntüleme ve Düzenleme Araçları Listesi

1. PDF Online Reader : Öğretmenlerin bir düğmeyi tıklatarak PDF’leri görüntülemesini ve düzenlemesini sağlayan basit ve etkili bir çevrimiçi araç. Dosyanızı yükleyin ve uygulamanın tüm işi sizin için yapmasına izin verin.

2. PDF Buddy : Bilgisayarlarına hiçbir şey yüklemek zorunda kalmadan metin ve belgeler düzenlemek , değişiklikler yapmak isteyenler için mükemmel bir araçtır. Araç, zaman kaybetmeden ustalaşabileceğiniz şık ve modern bir arayüz sunar.

3. PDFelement 6 : PDFelement, kullanıcıların PDF belgelerini Microsoft Word belgelerinde olduğu gibi belge ve metin düzenlemelerine olanak tanır. Diğer özellikleri arasında, kullanıcılar için  veri toplama amacıyla belgeleri  otomatik olarak doldurulabilir, PDF formları da oluşturabilirler. Kullanıcılar daha sonra yüzlerce aynı PDF formundan gelen bilgileri tek bir Excel dosyasına dışa aktarmak için kullanabilirler.

4. PDF Zorro : PDF Zorro, PDF dosyalarınızı kolayca yönetmenizi, düzenlemenizi ve imzalamanızı sağlayan başka bir çevrimiçi araçtır. Herhangi bir PDF belgesini, sayfa boyutu veya belge boyutu ne olursa olsun dönüştürebilirsiniz.

5. PDF Converter Ultimate : PDF Converter Ultimate ile belgelerinizi PDF’ye, PDF belgelerini ise iPhone veya iPad’inizde Word, Excel, JPG ve daha fazlasına dönüştürün.

6.PDF Converter :Sınıfınıza öğretme şeklinizi değiştirebilecek güvenilir bir PDF aracı. Seçebileceğiniz çeşitli seçeneklerle, belge yönetiminizi zahmetsiz hale getirir.

7. PDFMerge : Kullanımı kolay bir arayüzle birlikte verilen PDF Birleştirme, iki veya daha fazla PDF’yi bir arada birleştirmenize pdf üzerinde değişiklik yapmanıza olanak sağlar.

8.  PDF Filter : Herhangi bir şey indirmeden, kurmadan veya satın almadan PDF dosyalarınızı düzenleyin. Belgeleri sürükleyip bırakmanız yeterlidir ve  sadece 3 adımda tamamlanır.

9. PDF to JPG Converter : Bu çevrimiçi aracın, PDF dosya boyutu veya sayfa sayısı ile sınırı yoktur. Dönüşümler anında yapılır ve tamamen ücretsiz olduğu için her gün kullanabilirsiniz.

10. HTMLtoPDF : HTML to PDF, web sayfalarını PDF dosyalarına aktaran ücretsiz bir dönüştürücüdür. Çevrimiçi içerik paylaşmak isteyen öğretmenler için kullanışlı bir ürün.

11.PDFelement for iOS : En uygun fiyatlı PDF uygulamalarından biri. PDF belgelerinizi istediğiniz gibi oluşturabilir, düzenleyebilir, güvenceye alabilir ve düzenleyebilirsiniz.

12.  PDF it All : Zamanında herkesin öğrenebileceği şaşırtıcı derecede basit bir kullanıcı arayüzü olan PDF it All, bu koleksiyondaki en güçlü PDF araçlarından biridir. Bu iOS uygulaması, PDF dosyalarını Word, Excel, PowerPoint ve daha birçok şeye dönüştürmenize olanak tanır.

13. PDF Export : Farklı PDF belgelerini görüntülemenizi, düzenlemenizi ve dönüştürmenizi sağlayan bir PDF dönüştürücü uygulaması. Bu uygulama ile kendi PDF dosyalarınızı da oluşturabilir ve tarayabilirsiniz.

14. iConverter : Kaygan arayüzü ile iConverter, metin tabanlı belgeleri PDF dosyalarına dönüştürebilen ve deneme yazıları, raporlar, araştırmalar ve diğer birinci metin dosyaları ile çalışan öğretmenler için en iyi PDF araçlarından biri haline getiren basit ancak güçlü bir dosya dönüştürme aracıdır.

15. GoodReader : İPad veya iPhone’unuz için şu anda mevcut en iyi PDF okuma motorlarından biri. GoodReader ile hemen hemen her şeyi her yerde okuyabilir, düzenleyebilir ve imzalayabilirsiniz.

16. iAnnotate : iAnnotate’in sezgisel arayüzü, PDF, DOC, PPT ve daha fazlası dahil olmak üzere farklı belge türlerini okumanıza, işaretlemenize ve paylaşmanıza yardımcı olabilir.

17.PDF Expert : PDF belgelerine açıklama ekleyen veya düzenleyen öğretmenler için sahip olması gereken bir uygulamadır. Okumanın yanı sıra, ayrıca metni vurgulayabilir, damgaları basabilir, PDF’leri bölebilir ve birleştirebilirsiniz.

18. PDFForge : Ücretsiz PDF görüntüleme ve düzenleme söz konusu olduğunda, PDF Forge çok yönlülüğünden başka bir sebep olmasa da öğretmenler için harika bir araçtır. Hemen hemen her uygulamadan hızlıca PDF dosyaları da oluşturabilirsiniz.

19. Tiny Scanner : Görüntüleri, kağıtları, belgeleri ve daha fazlasını taramanızı ve bunları kolayca yönetilebilecek PDF dosyalarına dönüştürmenizi sağlar.

20. Adobe Acrobat Reader

Kaynak : https://www.teachthought.com/technology/24-of-the-best-pdf-tools-for-teachers/

Cevap bırakın

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.