PowerPoint ile Video Dersler Oluşturmak

Power Point

Kendi video derslerinizi yapmaya başlamanın daha kolay yollarından biri, yıllardır kullandığımız bir araçta bulunuyor. Bu araç PowerPoint.

PowerPoint’in mevcut Windows masaüstü sürümüne yerleşik bir ekran kaydedici var. Ekran kaydedici, ekranınızda görüntülediğiniz her şeyi yakalar. Ayrıca ekran kaydedici ile  ekranınızın ne kadarını kaydetmek istediğinizi belirtebilirsiniz. Bir PowerPoint sunumunda sahip olduğunuz slaytlar üzerinde konuşurken kendi sesinizi kaydetmek için ekran kaydediciyi kullanabileceğiniz anlamına gelir.

PowerPoint
Sunum

PowerPoint’te basit bir video dersi oluşturmak için şu adımları izleyin:

  1. Slaytlarınızı PowerPoint’te oluşturun veya mevcut bir PowerPoint sunusunu açın.
  2. Boş bir slayt oluşturun ve “ekle” menüsünden “ekran kayıt” ı seçin.
  3. Kaydedilmek istediğiniz ekran alanı miktarını seçmek için “alan seçin” aracını sürükleyip bırakın. Tam ekranınızı kaydetmek istiyorsanız, “alanı seçin” ekranınızın kenarına sürükleyin. (2. adımda belirtildiği gibi “ekran kaydı” nı seçtiğinizde seçim alanı aracı otomatik olarak başlatılır.
  4. Ses kayıt seçeneğini açtığınızdan ve bilgisayarınızın ses girişinin çalıştığından emin olun.
  5. Kayıt düğmesine tıklayın. Ekranınızdaki tüm işlemler, slaytlar arasındaki geçişler dahil olmak üzere kaydedilecektir.
  6. Kaydı durdurduğunuzda, video PowerPoint sunumunuza kaydedilir. PowerPoint sunumunuzu paylaştığınızda, mevcut PowerPoint sürümüne sahip olan herkes videoyu görüntüleyebilecek.

kaynak : http://www.freetech4teachers.com/?m=1

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: