Üreten Okullar

Her türlü maddi , şahsi kaygılardan uzak bağımsız bilimsel çalışmalar yapan bir lise kuralım. Bilimsel çalışmalar yapalım, projeler üretelim , yeni buluşlara imza atalım. Ülkemizin teknolojik ve bilimsel kalkınmasına yardımcı olalım.


Bu okulun kurulmasına sanayiciler, iş adamları, ticaret odaları , esnaf ve zanaatkarlar önderlik etsin. Maddi kaygılar dikkate alınmasın. Okulun giderleri taşınmaz mallar, kira ve icar gelirleri ile karşılansın. Okulun vakfı böylece kendini döndürebilsin.


Okul son teknoloji laboratuvarlar, makineler, bilgisayarlarla donatılsın.
Alınacak özel izinle bu okulun öğretim programı fen, teknoloji ve sosyal bilimler alanlarında yeni projelere ve buluşlara imza atabilecek etkinlikleri kapsayan şekilde oluşturulsun.


Okulda kendi alanında uzmanlaşmış öğretmenler, akademisyenler, iş adamları, zanaatkarlar dersler verebilsin.
Öğrenciler ülkemizin ihtiyaçlarına göre projeler üretsin. Ürettikleri projelere patentler alsın. Bu patent gelirleri okulun geliştirilmesine harcansın.

Ülkemizdeki en zeki, çalışkan, azimli , araştırma becerisine yatkın , meraklı öğrenciler bu okulda burslu olarak okutulsun. Öğrencilerin tüm giderleri okul vakfınca karşılansın.


Okulda okuyan öğrenciler sınav kaygısından uzak olsunlar. Sadece projeler üretsinler. Ürettikçe kendine güvenleri gelsin.
Projeler geliştirebilen ve patent hakkı alan öğrenciler, ülkemizin önde gelen üniversitelerine sınavsız girme hakkı kazansınlar.
Hatta ilerde bu lisenin üniversitesi de olsun. Bu liseyi başarıyla bitiren öğrenciler, kendi üniversitelerine sınavsız geçebilsin.
Böylece yerli buluşlar,yerli üretim ve yerli yazılımlarımız çoğalsın.

Unutmayalım ki!

Kazanan şahıslar değil ülkemiz olsun. Biz olalım bir olalım… Dedim ya her türlü maddi şahsi kaygıdan uzak, ülke menfaatleri için…..

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: